رد کردن لینک ها

الکتروسیتی

از زبان موسس

ایده خلق الکتروسیتی در ایران زمانی شکل‌ گرفت که واردات غیر قانونی و فروش کالاهای الکترونیک کپی و کم کیفیت به قیمت کالاهای اصل به اعتماد مصرف کنندگان خدشه وارد کرده بود و نیاز به وجود فروشگاه‌های زنجیره‌ای قابل اعتماد در کشور به شدت احساس می‌شد.

از طرفی اینجانب از سال ۱۳۷۱ در پی عرضه پیشرفته ترین محصولات الکترونیکی از سازندگان معتبر جهانی به مصرف کنندگان ایرانی بودم اما متاسفانه وقتی چنین کالاهایی وارد شبکه توزیع می شد، خرده فروش ها به دلیل عدم توانایی کافی در معرفی کالا، عدم تمایل به فراهم آوردن امکان تست کالا برای مشتری و مهمتر از همه اعتماد پایین مصرف کنندگان قادر به عرضه و فروش آنها نبودند.

همچنین به دلیل تقلب های رایج در بازار و وفور کالاهای نامرغوب، کپی و بی کیفیت تصمیم گرفتم با راه اندازی فروشگاه هایی در سطح استانداردهای بالای بین المللی به صورت مستقیم کالاهای مد نظر خود را به مصرف کنندگان ایرانی عرضه و معرفی کنم. به همین ترتیب با حفظ سیستم توزیع در سطح ملی با ثبت نام تجاری الکتروسیتی وارد صنعت خرده فروشی محصولات الکترونیکی مصرفی شدم تا بتوانم در مکانی مناسب کالاهای روز الکترونیک مصرفی دنیا را در معرض نمایش و استفاده هموطنانم قرار دهم تا بتوانند با تجربه کردن استفاده از تمامی محصولات برتر یک گروه کالایی در یک مکان، مناسب ترین آن را با اطمینان از اصل بودن کالا، پشتیبانی گارانتی و صحت قیمت گذاری برای خود انتخاب نمایند. یکی از افتخارات الکتروسیتی این است که از اعضای اولیه اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای کشور می باشد.

یکی دیگر از ارزش های پیشنهادی ما به مشتریان الکتروسیتی این است که این عزیزان می توانند با جستجو در اینترنت قیمت دلاری روز کالا را استخراج کرده و دقیقا آن کالا را پایین تر و یا حداکثر به معادل ریالی قیمت پیشنهادی فروش سازنده از فروشگاه های الکتروسیتی تهیه کنند. البته این امتیاز از اهمیت و پیچیدگی خاصی برخوردار است و در مورد تمامی کالاها انجام پذیر نیست. مثلا برخی از برندهایی که در ایران نمایندگی رسمی دارند و تعرفه گمرکی آنها بالاست قادر نخواهند بود از قیمت جهانی پیشنهادی سازنده تبعیت کنند. همچنین برخی کالاها مثل یخچال و تلویزیون های سامسونگ در ایران فرمول قیمت گذاری خاصی دارند که در کنترل ما نیست. اما بی شک در بیش از نود درصد از کالا های لیست شده در الکتروسیتی قیمت گذاری دقیقا مشابه قیمت گذاری جهانی پیشنهادی سازنده انجام پذیرفته است که این موضوع در کشور بی نظیر است.

برای رساندن فروشگاه به استانداردهای جهانی و قانع کردن برندهای بزرگ به همکاری ویژه، میبایست اولین فروشگاه یا کانسپت استور الکتروسیتی در بهترین نقطه تهران راه اندازی می شد. به همین منظور فضایی به مساحت حدود هزار متر مربع در مقابل فودکورت مرکز خرید پالادیوم انتخاب و راه اندازی گردید. همزمان شعاری را که همسو با دیدگاهمان بود را نیز انتخاب کردیم: “الکتروسیتی شهر کالاهای دیجیتال اصل” با این ادعا که ما به هیچ عنوان کالای کپی نداریم و تمامی کالاها از برندهایی در سطح جهانی و صاحب وب سایت و مشخصات با قیمت های جهانی هستند و به هیچ عنوان محصولات کپی یا بی هویت در فروشگاه‌های الکتروسیتی جایی ندارند. ما روی ارایه راه حلی برای رفع دغدغه مردم که خرید کالای اصل بود تمرکز کردیم و ایمان داریم. همیشه کسانی که به درد مردم می رسند موفق می شوند.

الکتروسیتی اولین فروشگاه ایران است که بیش از نود مدل از برندهای مختلف انواع موبایل های روز دنیا را در حالت دمو و روشن در معرض استفاده و تجربه مشتری قرار داده تا فرهنگ غلط پایه گذاری شده در بازار خیابان جمهوری که: “اگر میخواهی بخری برایت باز کنم!” را برای همیشه از میان ببرد. اکنون این سیاست ماست که در فروشگاه اگر مشتری حتی کالاهای پک شده را هم نیاز داشته باشد می تواند باز کند، ببیند و سپس تصمیم به خرید بگیرد. همچنین خوشبختانه با توجه به روابطی که با صاحبان برندها داریم امکان عودت کالاهای باز شده به آنها برای ما وجود دارد. نکته بعدی در کانسپت الکتروسیتی این است که فن آوری موبایل به کجا خواهد رفت و در آینده چه خواهد شد؟ ما بر این عقیده هستیم که همه چیز در حال موبایل یا متحرک شدن است. لذا در طراحی الکتروسیتی به مفهوم موبیلیتی یا حرکت توجه خاصی شده است بدین معنا که موبایل مهمترین وسیله شخصی هر فرد در مرکز فروشگاه و تجهیزات جانبی در پیرامون آن قرار میگیرند. مفهوم موبیلیتی فقط موبایل نیست امروزه موسیقی هم با موبایل همراه شده یعنی موسیقی با ما در حرکت است و برای شنیدن موسیقی در یک نقطه نمی نشینیم تا فقط گوش بدهیم چرا که با ما حرکت می کند. ما در الکتروسیتی بزرگترین تنوع محصولات بلندگوهای بی سیم در ایران را در زیر یک سقف داریم. برای تجربه نمودن این واقعیت کافی است به بخش آودیو فروشگاه الکتروسیتی گالریا مراجعه کنید.

این همیشه من را آزار میداده که نمی توانم تجربه مشتری را قبل از خرید، به صورت مستقیم ببینم ولی فروشگاه الکتروسیتی این کمک را به ما کرد که قبل از فروش هر کالایی آن را به مردم نشان داده باشیم.

تلفن: ۲۶۳۵۴۵۶۶

بازگشت به بالای صفحه